Lise Grubu
 

Genel İngilizce kurlarımızda, alanında uzman anadil öğretim metodunu benimsemiş Türk öğretmenlerimiz ve anadili İngilizce olan yabancı öğretmenlerimiz ile doğru telaffuz ve akıcı konuşmayı merkeze alan bir eğitim sunuyoruz.

Bu eğitim sayesinde okuldaki başarınızı artırırken akıcı bir şekilde İngilizce konuşmanın keyfini süreceksiniz. Böylece yabancı bir dilde konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerinizi hiç sıkılmadan geliştireceksiniz.

Beginner

Çok az İngilizce bilgisi olan ya da hiç bilmeyen kişiler içindir. Bu seviyedeki öğrencilerimizi hiç sıkmadan, ezber yerine uygulama yaparak temel düzeyde İngilizce öğretiyoruz. Ana dil eğitim modeli ile adres tarif etme, sipariş verme, aile bireylerini tanıtma, hobilerini anlatma gibi konularda kendini ifade edebilme becerileri kazanılmasını sağlıyoruz.

Öğrencilerimiz, bu düzeyde aldıkları eğitimle özgüven kazanarak ve yabancı dil fobilerini yenerek sonraki kurlar için sağlam bir altyapı oluşturuyorlar.

Elementary

İngilizce temel düzeyde bilgisi olan ve bu bilgileri sağlamlaştırması gereken kişiler içindir. Elementary seviyesinde, beginner düzeyinde temel kazanımı almış olan öğrencilerimizin konuşma becerilerini daha akıcı ve daha detaylı ifadelerle sağlam bir temele taşımayı amaçlıyoruz.

Bu seviyede, öğrenme metodumuzu başlangıçta sıklıkla kullandığımız görsel materyallere (video vb.) biraz daha uzun cümleler içeren dinleme materyalleri ekleyerek zenginleştiriyoruz. Beginner seviyesinde kazanılan konuşma özgüvenini bir adım ileriye taşıyarak kendinizi geliştirmenizi sağlıyoruz.

Pre-intermediate

Bu seviye temel düzeyi sağlam olan, daha fazla ve farklı kelime kullanarak uzun cümleler kurma aşamasına hazır olan öğrenciler için verilen bir eğitim sürecidir.

Pre-intermediate seviyesi, daha önce öğrenilmiş olan cümle kalıpları ve kelimelerin daha akıcı bir şekilde kullanımının olduğu ve düşünceleri ya da istekleri daha detaylı ve uzun cümlelerle ile anlatma odaklı konuşma pratikleri yapılan bir seviyedir.

Pre-intermediate seviyesini başarı ile tamamlayan öğrenciler, yurtdışına çıkmak istediklerinde, havaalanı pasaport kontrolü sırasında veya yurtdışında alışveriş, restoran, banka ve hastane vb. işlemleri yaparken bir rehbere ihtiyaç duymadan iletişim kurabilirler.

Intermediate

Bu seviye, günlük İngilizcede kendini ifade edebilen öğrenciler içindir. Intermediate seviyesi, temel İngilizce seviyesinin üzerine çıkarak spesifik konularda konuşabilme becerisi kazanılan ve akademik terimlerin de öğrenilmeye başlandığı bir seviyedir.

Intermediate seviyesinde hedefimiz, öğrencilerimize sunum becerileri kazandırmak, resmi hitapta tercih edilmesi gereken kelimelerin doğru seçilmesini sağlamak ve girift cümle kalıpları konusunda pratik kazandırmaktır.

Intermediate seviyesini başarı ile tamamlayan öğrencilerimiz sağlık, spor, ekonomi, kültür, pazarlama vb. konularda, uzun cümlelerle ve konulara ait özel terimleri kullanarak rahatlıkla kendilerini ifade edebilirler.

Upper Intermediate

Upper intermediate seviyesi, akademik terimlere daha hakim olunan, gramer kurallarına takılmadan, akıcı ve uzun konuşmalar yapabilme yetisi kazanılan bir seviyedir.

Bu eğitim sonunda öğrenciler, konu fark etmeksizin, uzun ve hızlı dinlemeleri anlayabilir ve üst seviye kitapları okuyabilir. Üstelik bu eğitim, TOEFL, IELTS gibi uluslararası sınavlar için alt yapı sağlar.

Advanced

Advanced seviyesi, genel İngilizcenin son seviyesidir. Bu seviyeyi tamamlayan öğrenciler telaffuz, okuma, yazma, dinleme aşamalarında ileri düzeyde beceri kazanır, iletişimde hiçbir sıkıntı yaşamazlar.